Мінімальна конфігурація для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl тримає позначку заліза 2016 року. Потрібен процесор Intel Core i7-7700K або AMD Ryzen 5 1600X, відеокарта GeForce GTX 1060 на 6 ГБ, 16 ГБ оперативної пам’яті і 160 ГБ вільного місця на SSD. Такий набір розрахований на 1080p при 30 кадрах у пресеті Low, не вище.
GSC Game World оприлюднила фінальну таблицю вимог 12 листопада 2024 року, за тиждень до релізу. Відтоді розробник офіційно її не оновлював. 20 серпня 2026 року разом з доповненням Cost of Hope виходить безкоштовне оновлення 2.0, яке переводить гру з Unreal Engine 5.1 на версію 5.5.4. Нової таблиці вимог під це оновлення поки немає, тож чинними лишаються цифри 2024 року.
Чотири рівні графіки в офіційній таблиці
Таблиця GSC складається з чотирьох пресетів: Low, Medium, High і Epic. Кожен прив’язаний до конкретної роздільної здатності і цільової частоти кадрів. Стімівська сторінка гри показує тільки два з них, мінімальний Low і рекомендований High. Через це частина матеріалів у мережі описує неповну картину, орієнтуючись лише на два рядки замість чотирьох.
| Рівень | Ціль | Процесор | Відеокарта | RAM |
|---|---|---|---|---|
| Low | 1080p, 30 fps | Core i7-7700K / Ryzen 5 1600X | GTX 1060 6 ГБ / RX 580 8 ГБ / Arc A750 | 16 ГБ |
| Medium | 1080p, 60 fps | Core i7-9700K / Ryzen 7 3700X | RTX 2070 Super / RTX 4060 / RX 5700 XT | 16 ГБ |
| High | 1440p, 60 fps | Core i7-11700 / Ryzen 7 5800X | RTX 3070 Ti / RTX 4070 / RX 6800 XT | 32 ГБ |
| Epic | 4K, 60 fps | Core i7-13700KF / Ryzen 7 7700X | RTX 4080 / RX 7900 XTX | 32 ГБ |
Накопичувач однаковий на всіх чотирьох рівнях: 160 ГБ, обов’язково SSD. Жоден із пресетів не розрахований на звичайний жорсткий диск, GSC прямо виключає цей варіант із будь-якого рівня.
Мінімальний і середній рівень: різниця в кілька років заліза
Між Low і Medium дистанція по процесору невелика. Intel Core i7-7700K дебютував 2017 року, а i7-9700K, орієнтир для Medium, вийшов роком пізніше. Відеокарта змінюється сильніше: GTX 1060 переходить у RTX 2070 Super. За тестами Nvidia приріст продуктивності між цими картками приблизно дворазовий. Пам’яті обидва рівні просять однаково, по 16 ГБ. Різницю дає саме відеокарта і ціль 60 кадрів замість 30.
Рекомендований рівень за Steam: 1440p і 32 ГБ пам’яті
Стімівська сторінка називає рекомендованим саме High, а не Epic. Це конфігурація, яку GSC вважає комфортним мінімумом для 1440p при 60 кадрах. У переліку Core i7-11700 або Ryzen 7 5800X, відеокарта RTX 3070 Ti, RTX 4070 або RX 6800 XT і 32 ГБ пам’яті. Стрибок із 16 на 32 ГБ між Medium і High пов’язаний не з роздільною здатністю. Причина в тому, що гра тримає в пам’яті велику відкриту Зону без завантажувальних екранів між локаціями. Такий запас потрібен незалежно від того, 1080p на екрані чи 1440p.
Epic на 4K: чому RTX 4080 не завжди тримає 60 кадрів
Офіційна ціль Epic, 4K при 60 кадрах на RTX 4080, збігається з першими тестами лише частково. TechSpot у листопаді 2024 року зафіксував на RTX 4090 середні 60 кадрів у нативному 4K на пресеті Epic. Це рівно на межі заявленої цілі. Пізніший вимір дає нижчий результат. У лютому 2026 року PC Optimized Settings отримав на тій самій RTX 4090 у нативному 4K без апскейлу лише 42 кадри. Сцени, драйвери і білд гри в цих двох тестах різні, тому пряме віднімання цифр некоректне. Але напрямок читається: за півтора року контенту і патчів навантаження на відеокарту в режимі Epic зросло, хоча офіційна таблиця лишилася без змін. Nvidia у власних матеріалах теж радила вмикати DLSS 3 для стабільних 60 кадрів навіть на RTX 4090, тобто вихід на межу цілі без апскейлу планувався розробником заздалегідь.
Звідки в мережі цифра 150 ГБ і GTX 1080 Ti
Частина українських матеріалів досі наводить об’єм 150 ГБ і відеокарту GTX 1080 Ti як орієнтир для комфортної гри. Обидва значення походять із версії вимог, яку GSC публікувала до 12 листопада 2024 року, тобто до фінального оновлення. Фінальна таблиця збільшила накопичувач до 160 ГБ і замінила GTX 1080 Ti на RTX 2070 Super з RTX 4060 у переліку Medium. Різниця в 10 ГБ здається дрібницею. Проте GTX 1080 Ti і RTX 2070 Super це вже різні покоління карток, тож підміна зсуває сам орієнтир для читача, не тільки цифру на екрані.
Чому мінімальна пам’ять подвоїлася за вісім днів до релізу
Ще один різкий стрибок стався з оперативною пам’яттю. У версії вимог, яка ще не була фінальною, мінімум становив 8 ГБ. У фінальній таблиці, опублікованій за вісім днів до релізу, він подвоївся до 16 ГБ, тобто плюс 100 відсотків до попереднього значення. Причина не в помилці підрахунку. GSC остаточно оцінила, скільки пам’яті займає одночасне тримання відкритого світу, симуляції A-Life і потокового підвантаження текстур Unreal Engine 5 без завантажувальних екранів між локаціями. Виявилося, що 8 ГБ для цього замало.
Оновлення 2.0 і перехід на Unreal Engine 5.5.4
20 серпня 2026 року разом з доповненням Cost of Hope виходить безкоштовне оновлення 2.0 для всіх власників базової гри. Головна технічна зміна, перехід з Unreal Engine 5.1 на версію 5.5.4, про яку GSC говорила ще в серпні 2025 року як про план на майбутнє. Розробник обіцяє приріст стабільності і продуктивності на всіх платформах, не лише новий контент у самому доповненні. Окремої таблиці системних вимог під оновлення 2.0 станом на середину серпня 2026 року немає. GSC підтвердила, що чинними лишаються ті самі цифри Low, Medium, High і Epic, поки оновлення не вийде і не з’являться нові виміри продуктивності на новій версії рушія.
DLSS, FSR і апскейл замість грубої потужності
Гра підтримує одразу чотири технології апскейлу: Nvidia DLSS, AMD FSR, Intel XeSS і вбудований Unreal TSR. Офіційна таблиця вимог рахує цифри без урахування жодної з них, тобто це продуктивність на нативній роздільній здатності. На практиці DLSS у режимі якості дає приріст кадрів на третину і більше на тому самому залізі. TechSpot зафіксував, що RTX 4090 без апскейлу в нативному 4K на Epic не тримає стабільних 60 кадрів, а з увімкненим DLSS 3 у режимі продуктивності частота зростає до 124 кадрів на секунду. Це означає, що відеокарта рівня Medium чи High здатна тримати ціль Epic за роздільною здатністю, якщо ввімкнути апскейл, хоча офіційна таблиця такого сценарію не описує і рахує лише нативний рендер.
Незалежні тести проти офіційної таблиці
Українська команда gamegpu.ua у червні 2026 року протестувала версію гри 1.7 Expedition і вивела власний орієнтир для стабільних 30 кадрів на Epic без апскейлу. У списку Core i5-12400 або Ryzen 5 5600 разом з RTX 3060 на 12 ГБ або RX 6700 XT. Це помітно вище за офіційний Low, де про сучасний процесор узагалі не йдеться. Різниця пояснюється просто: офіційна таблиця описує пресет Low на 1080p, а незалежний тест бере пресет Epic. Це різні налаштування графіки, а не розбіжність між джерелами.
Кому ці вимоги не підходять
Портативні ПК на кшталт Steam Deck офіційно не підтримуються. 160 ГБ і мінімум 16 ГБ пам’яті роблять комфортну гру на екрані 7 дюймів малоймовірною, хоча технічно запуск через Proton можливий. Власники HDD теж лишаються осторонь, SSD прописаний обов’язковою умовою на всіх чотирьох рівнях, не побажанням для тих, хто хоче швидших завантажень. Xbox One і PlayStation 4 гру не отримали і не отримають, підтримка обмежена поточним поколінням консолей. Власники ігрових ноутбуків не в найгіршому становищі. За спостереженнями Notebookcheck, навіть початкова мобільна RTX 4050 тримає максимальні налаштування при 1080p, якщо прийняти нижчу частоту кадрів і покластися на апскейл замість грубої потужності чипа.

